Je pre nás internet škodlivý?

V Spojenom kráľovstve tento týždeň zdôraznili škodlivé účinky sociálnych médií prípad 14-ročnej Molly Russellovej, ktorá sa v roku 2017 vydala vlastným životom.
 
Jej otec verí, že grafické obrazy sebapoškodenia, ktoré videli na Instagram a iných stránkach sociálnych médií, pomohli zabiť jeho dcéru.

počítač
 
Po náraste tlaku vystupovať, spoločnosť Instagram, ktorá je vo vlastníctve Facebooku, teraz tvrdí, že odstráni grafické obrázky, ktoré spôsobujú samoobsluhy. Jej šéf Adam Mosseri povedal, že niektoré materiály, v ktorých ľudia spájali svoje skúsenosti s oživením, by zostali, ale bolo by ťažšie ich nájsť.
 
Ďalšia diskusia sa týkala škodlivých účinkov dlhodobých výdavkov na inteligentné telefóny a iné zariadenia. V týždni sa týkali týždenných rozhovorov s vládou o štyroch hlavných lekároch Spojeného kráľovstva vrátane Anglickej Sally Daviesovej.
 
Priznala, že existuje málo akademických výskumov o tom, či je nadmerné sledovanie obrazoviek škodlivé, ale má niekoľko jednoduchých pravidiel. Deti by nemali stráviť viac ako dve hodiny naraz na obrazovkách a nemali by mať dovolené prijímať telefóny do postele. Pokiaľ ide o dospelých, mali by byť dobrým príkladom tým, že ich telefóny prestanú prechádzať pri jedle.
 
Jeho prvým tipom je vyčistiť váš smartphone: "Vyberte si mobilnú aplikáciu, kde niekto zarába peniaze, keď kliknete na neho. Čo ste potom stratili, je schopnosť týchto spoločností pokúšať sa zachytiť svoj čas a pozornosť na každom kúsku prestoje, pri každej časti potenciálnej samoty. "
 
Keď navrhujem, že je to príliš radikálny krok a spočíva v odstránení väčšiny internetových aktivít, uisťuje ma, že je vhodné používať tieto aplikácie na stolnom počítači – to je naša závislosť na smartphonoch, ktorý je problémom. Hovorí, že sme sa stali dispečermi núdzových služieb, neustále prijímali informácie a vysielali svoje myšlienky.
 
"Je to tento konštantný spoločný model používania smartfónov, ktorý je naozaj celkom nový a prináša výhody firemnej spodnej línii viac, ako to prináša prospech skutočnému technologickému životu niekoho," hovorí.

tablet
 
Michael Acton Smith má riešenie riešenia stresu moderného života – aplikácie pre smartfóny. Tento týždeň jeho úsmevný obchod Calm dosiahol status jednorožca – ocenenie miliardy dolárov – s investormi presvedčenými, že platenie za meditáciu a tipy na nespavosť je ďalšou veľkou vecou.
 
Pripúšťa, že používa inteligentné telefóny na zlepšenie duševného zdravia, ale hovorí, že táto technológia nie je problém: "Sú to nástroje, veľmi, veľmi silné nástroje a môžeme ich použiť pozitívne alebo negatívne. nám trochu viac uvedomujeme, trochu viac uvedomujeme si, ako používame tieto zariadenia. "